O chate   
Lokalita
Ubytovanie
Fotogaléria
Obsadenosť
Cenník
Kontakt a rezervácia
Voľný čas   
Turistika
Lyžovanie
Voda a relax
Kultúra a múzeá
Jaskyne
Iné informácie

Chata pod Bystrou

Kultúra

Múzeum Liptovskej dediny v Pribyline (6 km)


Múzeum Liptovskej dediny v Pribyline je najnavštevovanejším skanzenom - múzeom v prírode na Slovensku. Celoročne sa v ňom konajú rôzne kultúrne podujatia pre návštevníkov z blízka aj ďaleko. Medzi návštevníkmi sú obľúbené mnohé podujatia, ktoré sú zamerané na rôzne aktivity a remeslá - ovčiarstvo, včelárstvo, roľníctvo a rôzne podujatia, prezentujúce život v minulosti.

Viac:
www.pribylina.com/skanzen.html
www.zapadnetatry.com/ciele/mldediny/mldediny.html

Rezervácia ľudovej architektúry vo Vlkolínci (70 km)


Obec Vlkolínec je typickou dedinou z 19. storočia, ktorá sa nachádza neďaleko Ružomberka. Prvá zmienka o dedine Vlkolínec je z roku 1376. V roku 1993 bola zapísaná medzi chránené pamiatky UNESCO. Aj dnes je ju možné navštíviť a spoznať život našich starých rodičov, ich zvyky a obyčaje a porovnať si ich život s našim. Väčšina objektov je dostupná pre návštevníkov, ktorí sa môžu pokochať architektúrou a vyzdobou v domoch.

Drevený kostol - Svätý Kríž (35 km)


Za obcou Svätý Kríž sa nachádza drevený artikulárny kostol, ktorý patrí medzi najväčšie drevené kostoly vyrobené bez použitie jediného klinca. Bol tu z obce Paludza pri stavbe Liptovskej Mary s cieľom zachovať ho aj pre budúce generácie. V kostole sú 2 poschodia, kazateľnica a náboženské maľby na stenách, ktoré vytvárajú zvláštnu atmosféru. Kostol je prístupný pre návštevníkov a zároveň počas bohoslužieb.

Keltské osídlenie Havránok
Havránok je jednou z najhľadanejších pamiatok na Liptove, ktorá láka navštevníkov svojou tajuplnosťou. Pôvodní obyvatelia, Kelti, tu mali niekoľko stavieb, ktoré boli postupne zrekonštruované - hradisko - opevnenie, jednoduchý dom a vyhliadkovú vežu. Zároveň sa predpokladá, že sa tu vykonávali náboženské obrady. Vykopávky sú dostupné v susediacej budove aj s podrobnou dokumentáciou.

Múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši

Múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva vzniklo v r. 1930 pod názvom Múzeum slovenského krasu. Najskôr sa sústredilo na zbierky zo slovenského krasu a oblasť horného Liptova. Nachádza sa v Školskej ulici č.4 v Liptovskom Mikuláši v areáli bývalého jezuitského kláštora.

Viac: sprievodca.turistik.sk/slovenske-muzeum-ochrany-prirody-a-jaskyniarstva.htm

Ďalej:


Jánošíkovo múzeum v Liptovskom Mikuláši
Hrad Oravský Podzámok


© 2009. Všetky práva vyhradené.
Sitemap
Lístok to Aquacity Poprad